Le Mont Cigale

Le Mont Cigale Le Mont Cigale – Charmante chambres d’hôtes en Restaurant in Vauquois. 5 sfeervolle kamers, restaurant,
zwembad, rust & Franse charme.
(1)

Adult only, geen huisdieren. Ontspan, geniet en ontdek! Chambres d'hôtes in de Argonne, noord Frankrijk

Al weer een leuk evenement 😊
09/09/2026

Al weer een leuk evenement 😊

Nous vous attendons nombreux à notre 18ème Marché d'Argonne !

Zo gaaf!!! 🚴‍♀️🚴‍♂️Al weer de eer dat de Tour de France vlakbij ons is.Juni 2028Als de exacte datum bekend is laten wij ...
07/09/2026

Zo gaaf!!! 🚴‍♀️🚴‍♂️

Al weer de eer dat de Tour de France vlakbij ons is.

Juni 2028

Als de exacte datum bekend is laten wij het weten 😁🚴‍♀️🚴‍♂️

🚴‍♂️ Tour de France 2028, Verdun l’échappée Belle !

Aujourd’hui, nous dévoilons en exclusivité l’affiche de préfiguration de l’arrivée du Tour de France à Verdun en juin 2028 ! 🎉

Un visuel qui raconte déjà notre territoire : une partie de notre patrimoine historique, notre ville et bien sûr la Meuse, ce fleuve qui traverse et façonne notre cité. Un choix graphique qui a du sens et qui accompagnera, dans les prochains mois, le travail de préfiguration de ce rendez-vous exceptionnel, sous une signature qui nous ressemble : « Verdun, l’échappée Belle ! »

➡️ Un visuel imaginé à Verdun, pour Verdun

Cette affiche a été entièrement réalisée en interne par notre illustratrice, qui avait déjà signé le magnifique visuel créé pour l’accueil du Relais de la Flamme olympique. Une nouvelle création qui témoigne aussi des talents présents au sein de notre collectivité.

Nous sommes si fiers de notre ville, de notre territoire et de tout ce qui fait la richesse de la Meuse. Mais la plus belle richesse de notre département, ce sont ses habitants, ce sont celles et ceux qui y vivent, y travaillent et le font vivre chaque jour.

➡️ Un Tour de France qui sera le nôtre !

Entreprises et commerces locaux, établissements scolaires, associations, clubs sportifs, habitants… chacun aura un rôle à jouer dans la réussite de cet événement planétaire, suivi à chaque édition par plusieurs dizaines de millions de personnes à travers le monde.

La Grande Boucle, c’est en juin 2028… mais cela va arriver très vite ! Avec le Département de la Meuse et la Région Grand Est, nous sommes déjà dans les starting-blocks pour faire de cette arrivée un grand rendez-vous populaire, sportif et festif. Notre rendez-vous !

➡️ Et ce n’est que le début !

Prochainement, vous découvrirez les premières vidéos de préfiguration de l’événement, qui permettront notamment de mesurer toute la place qu’occupe déjà le vélo à et dans nos politiques publiques. 2028 se prépare dès maintenant. Et l’aventure commence aujourd’hui ! 🏆⏱️🇫🇷

avec Samuel Hazard, Bruno Lavina, Sport Grand Verdun, Jérôme Dumont, Franck Leroy

Heerlijke en eerlijke lokale producten
05/09/2026

Heerlijke en eerlijke lokale producten

Onze omgeving zo mooi en zoveel geschiedenis
04/09/2026

Onze omgeving zo mooi en zoveel geschiedenis

Een Reis door de bloedige en koninklijke geschiedenis van de Argonne.

Wie door het rustieke noordoosten van Frankrijk rijdt, ziet op het eerste gezicht vooral glooiende heuvels, dichte eikenbossen en slaperige dorpen. Maar wie beter kijkt, ontdekt dat de bodem van de Argonne doordrenkt is met geschiedenis.

Van de fatale vluchtpoging van koning Lodewijk XVI tot een verwoestende mijnenoorlog onder de grond: een reis langs deze historische route voelt als een tijdmachine waarin de Franse Revolutie en de Eerste Wereldoorlog elkaar in sneltreinvaart afwisselen.

De reis begint op een plek die leest als een tragedie in steen en aarde. Vóór september 1914 lag hier het idyllische heuveldorp Vauquois. Vandaag de dag bestaat het niet meer op zijn oorspronkelijke plek; het werd letterlijk van de kaart geblazen.
Gedurende de Eerste Wereldoorlog groeven Franse en Duitse troepen zich in op dezelfde smalle heuvelrug.

Toen een frontale doorbraak onmogelijk bleek, verplaatste de strijd zich naar het duister: ondergronds. In een kleinschalige maar meedogenloze mijnenoorlog groeven soldaten kilometers aan tunnels, wachten op het geluid van de pikhouweel van de vijand, om vervolgens duizenden kilo’s dynamiet tot ontploffing te brengen.

Het resultaat is een surrealistisch, maanachtig landschap. Gigantische kraters (entonnoirs) snijden de heuvel tot op de dag van vandaag diep in tweeën. Wandelend langs de randen voel je de beklemmende stilte die de plek nu omhult. Met een gids is het zelfs mogelijk af te dalen in de bewaard gebleven ondergrondse stollen, waar het leven van de soldaten zich jarenlang afspeelde.

Een paar kilometer noordelijker ligt Cheppy. Op het eerste gezicht een doorsnee Frans dorpje, maar in september 1918 het strijdtoneel van een van de modernste veldslagen van zijn tijd. Tijdens het grote geallieerde Meuse-Argonne-offensief werd hier voor het eerst op grote schaal gebruikgemaakt van lichte tanks.
Onder de Amerikaanse officieren die hier vochten, bevond zich een jonge luitenant-kolonel genaamd George S. Patton — de latere legendarische generaal uit de Tweede Wereldoorlog. Patton raakte bij Cheppy gewond aan zijn been terwijl hij zijn tankbrigade persoonlijk door het vijandelijke vuur leidde. Het indrukwekkende monument voor de Missouri Volunteers in het dorp herinnert aan de zware tol die werd betaald voor de uiteindelijke bevrijding van de regio.

De nacht waarin de Franse monarchie viel: Varennes-en-Argonne
In Varennes-en-Argonne verschuift het historische vizier ruim een eeuw terug in de tijd. Het is de nacht van 21 juni 1791. Een zware, onopvallende koets rolt door de smalle straatjes van Varennes. In de wagen zit een gezin in eenvoudige kledij, vermomd als de familie van een Russische barones.

In werkelijkheid betreft het koning Lodewijk XVI en koningin Marie-Antoinette, op de vlucht voor de Franse Revolutie in Parijs.
De lokale postmeester Jean-Baptiste Drouet had de koning herkend van een afbeelding op een bankbiljet en sloeg alarm. De koninklijke vlucht eindigde abrupt bij de brug over de Aire. Lodewijk XVI werd gearresteerd, teruggevoerd naar Parijs en ruim een jaar later onder de guillotine terechtgesteld.
In Varennes herinnert het boeiende Musée d'Argonne aan deze historische omwenteling. Bezoekers kunnen exact de route wandelen die de koninklijke koets aflegde tot aan de plek waar de arrestatie plaatsvond, een scherp contrast met de latere oorlogssporen in hetzelfde dorp.

Wie vanuit Varennes oostwaarts rijdt, ziet hem al van verre boven het landschap uitsteken: de gigantische witte granieten kolom van het Mémorial de Montfaucon. Dit 60 meter hoge monument herdenkt het succesvolle Meuse-Argonne-offensief van 1918, het grootste Amerikaanse offensief tot dan toe, waarbij meer dan een miljoen Amerikaanse soldaten betrokken waren.

Het beklimmen van de 212 treden beloont de bezoeker met een weids panoramisch uitzicht over de voormalige gevechtslinies. Waar nu groene velden en rustige bossen liggen, lag een eeuw geleden een verwoest inferno. Direct achter het strakke, Amerikaanse monument staan de grimmige ruïnes van de oude dorpskerk van Montfaucon, die door de Duitse bezetter als observatiepost werd gebruikt.

De route vindt zijn natuurlijke slotstuk in Clermont-en-Argonne, een stadje dat dramatisch is gebouwd op een steile rotsformatie. Vanaf het plateau bij de kapel Sainte-Anne kijkt men uit over de vallei van de Aire en de rand van het immense Forêt d'Argonne.
Dit dichte, rotsachtige woud vormde tijdens de Eerste Wereldoorlog een natuurlijk fort. Duizenden soldaten leefden hier jarenlang in de schaduw van de bomen. Wie vandaag de dag het bos in wandelt, ontdekt al snel dat de natuur de sporen niet heeft kunnen uitwissen.

Tussen de eiken en varens liggen overgroeide loopgraven, betonnen bunkers en de bekende Kaiser-Tunnel, een ondergronds complex dat door de Duitsers werd aangelegd om troepen veilig onder het bos door te verplaatsen. Ook herbergt het bos het verhaal van het legendarische Lost Battalion, een Amerikaanse eenheid die dagenlang omsingeld raakte zonder voorraden, maar weigerde op te geven.

Goed nieuws voor wie deze route zelf wil beleven!

Het ontdekken van dit indrukwekkende en gelaagde landschap kan tegenwoordig op een heel bijzondere, milieuvriendelijke én ontspannen manier. Via onze bedrijvenlijst vind je namelijk Rob & Annemie van het bedrijf E-Cigale.

Zij nemen je op hun robuuste, elektrische all-terrain steps moeiteloos mee langs al deze historische hoogtepunten. Zo zoef je in de open lucht door de indrukwekkende bossen, over de glooiende heuvels en langs de monumenten, terwijl Rob en Annemie hun lokale passie en verhalen met je delen. Een unieke combinatie van avontuur, natuur en historie en dankzij de elektrische ondersteuning is het voor iedereen een toegankelijke én onvergetelijke belevenis!

E-Cigale

Liever een aantal dagen in de streek verblijven? Dat kan bij Le Mont Cigale neem een kijkje op Globelander !

Heerlijke pasta 🍝
03/09/2026

Heerlijke pasta 🍝

Was weer eens 👍
02/09/2026

Was weer eens 👍

23/08/2026

Waarom zijn jullie eigenlijk naar Frankrijk verhuisd?"

Het is waarschijnlijk een van de meest gestelde vragen als we andere landgenoten spreken. En eerlijk? Het antwoord is zelden in één zin te vatten. Het is bijna altijd een mooie mix van dromen, verlangen naar rust, ruimte, de Franse levensstijl en simpelweg het roer omgooien.

Toch is dit exact de vraag die wij stellen aan onze Ondernemers met Passie. En wat blijkt? Elk verhaal is uniek!

Benieuwd wat hen de definitieve stap liet zetten?
👉 Lees nu de inspirerende verhalen van:
✨ Rob & Annemie
✨ Richard & Martine
✨ Eric & Lisette

🔗 Ontdek hun verhalen op onze website: goedinfrankrijk.fr
Wat was voor jou de doorslaggevende reden om de stap te waagen (of van Frankrijk te dromen)? Laat het ons weten in de reacties! 👇

Gezellig
22/08/2026

Gezellig

Na weer een vroege start is het ons vandaag gelukt om een paar uurtjes te genieten van de omgeving.Verdun, er was een le...
15/08/2026

Na weer een vroege start is het ons vandaag gelukt om een paar uurtjes te genieten van de omgeving.

Verdun, er was een leuke kleine brocante en wij hebben heerlijk Indiaas gegeten.

Nu weer aan het werk.

Adresse

Rue Du Général Deprez 3
Vauquois
55270

Notifications

Soyez le premier à savoir et laissez-nous vous envoyer un courriel lorsque Le Mont Cigale publie des nouvelles et des promotions. Votre adresse e-mail ne sera pas utilisée à d'autres fins, et vous pouvez vous désabonner à tout moment.

Raccourcis

Partager