05/01/2026
2026 is mooi gestart met een laagje sneeuw! ❄️Ten huize Hermans bouwden de kleinkinderen een indrukwekkende sneeuwman. ☃️ Dat bleef niet onopgemerkt, want ze haalden er zelfs de krant mee.
👉 Lees het volledige artikel op HLN.be
‘Wie heeft de grootste sneeuwman van Vlaanderen? Met minder dan drie meter doe je niet mee voor de prijzen
Met de sneeuwval van vrijdag en zaterdag barstte een opvallende wintercompetitie los: wie bouwt de grootste sneeuwman van Vlaanderen? Fien en Nore uit het Kempense Hoogstraten stuurden ons een foto van hun sneeuwman van drie meter hoog, maar kregen inmiddels concurrentie van de familie Garitte uit het wat verderop gelegen Zoersel. Daar zou de sneeuwman zelfs nog eens dertig centimeter hoger uitvallen.
Vrijdag en zaterdag viel er in de Kempen een mooi wit sneeuwtapijt. Fien De Busser (6) bleef toen net bij haar vriendinnetje Nore Hermans (6) in Hoogstraten slapen. Zaterdagmiddag vatten ze het plan op om een sneeuwman te maken. De meisjes lieten zich volledig gaan en konden na een tijdje de gigantische sneeuwballen niet meer opheffen.
Gelukkig stond de familie klaar om te helpen met de grote middelen. Met behulp van een kraan stapelden ze de sneeuwballen op elkaar en zo maakten ze een sneeuwpop van exact 2,82 meter hoog. Met hoed meet hij zelfs 3,08 meter. Het zag er enige tijd naar uit dat Fien en Nore voor het dagrecord zouden zorgen, maar in Zoersel deed men er inmiddels nog een schepje bovenop. (…)’