Lowie On The Road

Lowie On The Road Weekendheld op wielen 🚐
Klein maar dapper! Trips uit het standpunt van een eigenwijze camper.

14/09/2026

Lowie hier 🚐☀️🇫🇷

En we zijn weer op reis geweest! Deze keer richting de omgeving van Nice. Mijn bewoners hadden duidelijk heimwee naar de zon… en ik mocht weer kilometers vreten. 😎

Vrijdagavond zijn we op het gemakje vertrokken. Deze keer hebben we alle autosnelwegen volledig vermeden. Het was daardoor een lange rit, maar wat hebben we onderweg prachtige uitzichten gekregen! 🏔️

Af en toe was het best pittig in de bergen. Steile klimmetjes, bocht na bocht en haarspeldbochten waar mijn banden toch even van moesten bekomen. Maar hé… ik ben Lowie. Die bergjes kregen mij niet klein. 💪🚐

Op zondag kwamen we aan op onze camping in Cagnes-sur-Mer en natuurlijk moest er meteen een eerste uitstapje komen: Haut-de-Cagnes.

Wat een prachtig dorpje! Smalle straatjes, oude huisjes en mooie uitzichten. ❤️

Alleen was er één klein probleempje…

Het was heet. 🥵

Mijn bewonertjes mochten dus meteen ontdekken dat een prachtig dorpje op een heuvel ook betekent dat je die heuvel weer naar boven moet. Ik stond ondertussen lekker te wachten en dacht bij mezelf: vier wielen hebben toch zo hun voordelen.

De volgende dag stond er een namiddagje Nice op het programma. Eerst Cara gaan ophalen aan de luchthaven en daarna samen op verkenning in Vieux Nice. Smalle straatjes, gezellige pleintjes en natuurlijk heel wat rondgeslenter. De crew was weer compleet! ❤️

De dinsdag stond er een grotere uitstap op het programma: Monaco én Menton.

Zoals gevreesd werd de vrees voor de trein richting Monaco werkelijkheid… overvolle treinen! 🚆😵‍💫

Blijkbaar had half Zuid-Frankrijk besloten om vandaag ook naar Monaco te gaan. Ik was voor één keer héél blij dat ik op de camping mocht blijven staan. Lekker rustig. 😎

Maar de treinellende werd ruimschoots beloond. Wat een prachtige uitzichten onderweg! De azuurblauwe zee, indrukwekkende jachten, prachtige bolides en natuurlijk Monaco zelf. 🚤🌊

Mijn bewoners brachten ook een bezoek aan de Collection de Voitures de S.A.S. le Prince de Monaco.

Auto’s. Heel veel auto’s. Mooie auto’s. Snelle auto’s.

Ik begin mij stilaan af te vragen waarom ze mij daar nooit eens tentoonstellen. Ik heb toch ook vier wielen? 🤨🚐

Daarna ging het verder naar Menton. Opnieuw een prachtige badplaats, maar gelukkig ietsje minder druk dan Monaco. Mooie straatjes, kleurrijke gebouwen en natuurlijk weer die fantastische zee. 🌴🌊

Woensdag volgde een heerlijk dagje strand 🏖️☀️. Geen bergen, geen overvolle treinen, geen kilometers… gewoon genieten van de zon en het water.

’s Avonds trokken mijn bewoners naar Cannes voor een lekker etentje en een gezellige avondwandeling. 🌙✨

Donderdag hebben we eindelijk onze weg naar het zwembadje gevonden! 🏊‍♀️☀️ Na al die warme dagen was een verfrissende duik meer dan welkom.

In de namiddag brachten mijn bewoners een bezoekje aan Antibes. Weer zo’n prachtige plek aan de Côte d’Azur. Mooie straatjes, gezellige sfeer en natuurlijk volop vakantiegevoel. 🇫🇷❤️

Ik mocht ondertussen weer lekker op mijn plekje blijven staan. Ook niet slecht. Na al die kilometers en uitstapjes kan zelfs Lowie af en toe een rustdag gebruiken. 😉

En vrijdag… onze laatste dag. 😢

's Ochtends eerst Cara naar de luchthaven gebracht, want die moest helaas alweer terug huiswaarts vliegen. 👋✈️ De crew werd dus opnieuw een crewlid kleiner.

Daarna trokken mijn bewoners naar Parc Phoenix. Een rustig begin van onze laatste dag tussen het groen, de diertjes en de prachtige planten. 🌴🌺

Daarna richting Place Garibaldi voor een lekker steakje. 🥩😋 Uiteraard kreeg ik weer niets. Ik begin toch stilaan te denken dat ik alleen maar goed ben om hen rond te rijden.

Daarna nog een cocktailtje in de Waka Bar 🍹. Want ja, de laatste vakantiedag moet natuurlijk in stijl afgesloten worden.

En als laatste nog een stukje geschiedenis meegepikt: een bezoek aan de crypte van Nice, die in 2006 werd ontdekt tijdens de aanleg van de tramsporen. Onder de straten van Nice bleek gewoon een stukje oude stad verborgen te zitten. Best indrukwekkend!

En nu zit onze Côte d’Azur-trip er op.

Ik heb genoten van de bergen, de zee, de mooie dorpjes, de kronkelende wegen, het lekkere weer en vooral van alle kilometers. 🚐❤️

Côte d’Azur, je was fantastisch! 🇫🇷☀️

Conclusie van deze reis:

🏔️ Bergen: bedwongen
🥵 Warmte: overleefd
🚆 Trein: veel te vol
🇲🇨 Monaco: indrukwekkend
🚤 Boten: belachelijk groot
🏎️ Auto’s: prachtig
🌊 Menton: zalig
🏖️ Strand: heerlijk
🏊‍♀️ Zwembad: gevonden
🌴 Antibes: prachtig
🍝 Cannes: lekker
🥩 Steak: goedgekeurd
🍹 Cocktails: ook goedgekeurd
🏛️ Crypte: verrassend
🚐 Lowie: moe, voldaan en klaar voor de volgende kilometers!

Groetjes,

Lowie ☀️🚐

Lowie hier 🚐☀️De voorbije dagen stonden vooral in het teken van genieten. Na alle bergpassen en wandelingen was het tijd...
09/07/2026

Lowie hier 🚐☀️

De voorbije dagen stonden vooral in het teken van genieten. Na alle bergpassen en wandelingen was het tijd om het vakantie-tempo een beetje te laten zakken.

Maandag begonnen mijn bewoners met wat avontuur. Eerst twee stoeltjesliften naar boven en daarna met de mountainkart terug naar beneden.

De meningen waren verdeeld. 😅

Voor moeder ging het af en toe nét iets te snel.
Voor vader en Cara kon het dan weer niet snel genoeg gaan.

Ik hield mij wijselijk afzijdig. Vier wielen zijn genoeg voor mij.

Dinsdag stond er helemaal niets op de planning behalve genieten van het zwembad, de zon en af en toe een drankje. Ook een camper weet dat rustdagen belangrijk zijn.

Gisteren verhuisden we naar onze laatste uitvalsbasis van deze vakantie: Camping Municipal de la Baie Saint-Michel, aan het prachtige Lac de Serre-Ponçon.

En amai... wat een plek!

Rustige camping, ruime plaatsen, bergen rondom en een prachtig strand op wandelafstand. Mijn bewoners waren meteen verkocht... ik ook trouwens.

Vandaag stond een boottochtje op het programma. Af en toe een verfrissende duik nemen, genieten van het azuurblauwe water en ondertussen de indrukwekkende bergen vanop het meer bewonderen. Ik bleef rustig op de camping wachten en hoorde achteraf alleen maar enthousiaste verhalen.

Morgen wordt het nog één keer een heerlijk chill dagje. En na de match van onze Rode Duivels trekken we op het gemak weer richting huis.

Maar eerst... nog even alles uit deze prachtige vakantie halen. ☀️⛰️

Groetjes,

Lowie 🚐

Lowie hier 🚐😎Soms hoeft vakantie niet altijd vol actie te zitten. Al denken mijn bewoners daar niet altijd hetzelfde ove...
05/07/2026

Lowie hier 🚐😎

Soms hoeft vakantie niet altijd vol actie te zitten. Al denken mijn bewoners daar niet altijd hetzelfde over... 😅

Gisteren stond er eerst een ritje met de stoeltjeslift op het programma. Lekker gemakkelijk naar boven... om daarna bijna twee uur naar beneden te wandelen. Ja hoor, mensen betalen dus vrijwillig om bergaf te stappen. Ik begrijp het ook niet helemaal.

Maar eerlijk is eerlijk: de uitzichten waren weer fenomenaal. Bergen, groene valleien en frisse berglucht... Ik snap wel waarom ze met zo'n grote glimlach terugkwamen.

Alleen... die glimlach ging deze ochtend een beetje moeizamer. 😏

"Amai, mijn spieren..."
"Mijn kuiten..."
"Ik voel mijn benen..."

Tja, misschien toch iets minder enthousiast de berg af hollen de volgende keer. Ik had hen nochtans met plezier beneden opgewacht.

Gelukkig stond er vandaag helemaal niets op de planning. En soms zijn dat de allerbeste vakantiedagen.

Dus werd het genieten van het zwembad op camping Le Courounba in Les Vigneaux. Af en toe een verfrissende duik, een drankje op het juiste moment en vooral... helemaal niets moeten.

Ook ik heb genoten van de rust. Geen bergpassen, geen haarspeldbochten, gewoon een tevreden Lowie die samen met zijn bewoners even de pauzeknop indrukte.

Morgen zijn de spiertjes hopelijk weer klaar voor een nieuw avontuur. En ik natuurlijk ook. 💪🚐

Groetjes,

Lowie 🚐

Lowie hier 🚐⛰️😎Na een laat avondje (of was het eerder een vroege nacht?) supporteren voor onze Duivels, stond gisteren g...
03/07/2026

Lowie hier 🚐⛰️😎

Na een laat avondje (of was het eerder een vroege nacht?) supporteren voor onze Duivels, stond gisteren gelukkig een rustig dagje op het programma. En eerlijk? Dat mocht ook wel eens.

Een beetje chillen aan het strand, genieten van het zonnetje, af en toe een drankje op het terras… Zo zie ik vakantie graag. Geen haast, geen kilometers vreten, gewoon even opladen. En ik ook, want mijn batterijtjes deden gezellig mee. 😉

Maar vandaag… vandaag was het echte werk!

Een ritje van zo'n drie uur richting Le Monêtier-les-Bains. Alleen was dat niet zomaar een ritje.

Onderweg hebben we maar liefst twee legendarische bergpassen bedwongen: de Col du Télégraphe en de Col du Galibier.

Mijn bewoners vroegen zich af of ik het wel zou halen…

Pfff... kennen ze mij dan nog altijd niet?

Bocht na bocht, haarspeld na haarspeld, rustig naar boven. Geen gepuf, geen geklaag. Deze sterke b**r draaide er zijn wielen niet voor om. 💪🚐

En dat uitzicht... Sneeuw op de bergtoppen, diepe valleien en wegen waarvan je blijft zeggen: "Nog één bochtje." Ik denk dat mijn bewoners meer naar buiten keken dan naar mij. En dat vergeef ik hen deze keer.

Vanavond staan we op een rustige camperplaats, helemaal klaar voor morgen. Dan trekken ze de wandelschoenen aan en mag ik weer genieten van wat welverdiende rust.

Conclusie van vandaag:

- Duivels: tot laat wakker 🇧🇪📺
- Stranddag: geslaagd ☀️
- Col du Télégraphe: bedwongen ✅
- Col du Galibier: ook bedwongen ✅
- Ik: officieel bergkampioen. Hier met die bolletjestrui! 🏆🚵🏼🚐

Groetjes uit de Franse Alpen,

Lowie 🚐

03/07/2026
Lunch with a view ⛰️🌭
03/07/2026

Lunch with a view ⛰️🌭

Lowie hier 🚐😎De crew is weer compleet! 🎉Gisteren zijn we eerst Cara gaan oppikken aan de luchthaven van Genève. Ik had a...
01/07/2026

Lowie hier 🚐😎

De crew is weer compleet! 🎉

Gisteren zijn we eerst Cara gaan oppikken aan de luchthaven van Genève. Ik had al een paar dagen alleen de oudjes aan boord… gezellig hoor, maar het was tijd voor wat jong geweld. 😄

Daarna reden we verder naar de Gorges du Fier. Wat een prachtige kloof! Mijn bewoners waren onder de indruk. Hun enige opmerking? De wandeling had gerust wat langer mogen duren. Dat hoor ik graag, want dat betekent dat ik nog wat langer mocht uitrusten.

Na al dat natuurgeweld reden we door naar Camping Au Cœur du Lac, aan het prachtige Meer van Annecy. Hier blijven we tot vrijdag. En ik moet toegeven… mijn bewoners hebben een goede keuze gemaakt.

Nog voor de verfrissende regenbui losbarstte, gingen we het strandje al even verkennen. En amai… dat water! Zó blauw dat ik bijna mijn watertank ermee wou vullen. Bijna hé. 😏

Vandaag stond Annecy op het programma. Een beetje shoppen, een terrasje doen en gezellig door de straatjes kuieren. Ik bleef intussen rustig op mijn plekje wachten. Niet erg… ik had uitzicht én rust.

Daarna snel terug naar de camping, want er stond nog iets belangrijks op de planning: vol spanning supporteren voor onze Rode Duivels. ⚽ Hopelijk spelen ze beter dan ik ooit op een racecircuit heb mogen rijden. 😉

Groetjes,
Lowie 🚐

Lowie hier 🚐😎Soms loopt een planning anders… en eerlijk? Dat zijn vaak de leukste dagen.Gisteren wilden mijn bewoners he...
29/06/2026

Lowie hier 🚐😎

Soms loopt een planning anders… en eerlijk? Dat zijn vaak de leukste dagen.

Gisteren wilden mijn bewoners het Cité de l'Automobile bezoeken. Ik dacht: eindelijk een museum waar voertuigen zoals ik de sterren zijn. Maar nee… er bleek een Concours d'Elegance bezig te zijn, waardoor de plannen in het water vielen.

Geen paniek. Dan maar naar de Cité du Train. En amai… wat een verrassing! Zelfs ik moest toegeven dat die treinen best indrukwekkend waren. Mijn bewoners waren er makkelijk een paar uurtjes zoet.

Daarna reden we nog een stukje verder naar Mandeure. Opnieuw stonden we met blinkende oogjes te kijken naar ons slaapplaatsje. Wat een prachtig plekje! Vlak bij de Doubs, waar mijn bewonertjes zelfs nog een frisse duik waagden vóór het onweer losbarstte. Ik hield intussen de handdoeken droog. Iemand moet het professionele werk doen. 😎

Vandaag stond er een rit van zo'n vier uur op het programma. En wat voor één! Prachtige bergwegen, eindeloze bochten en een stuk door de Jura. Dít zijn de wegen waar ik voor gebouwd ben. Geen haast, gewoon genieten van elke kilometer.

Vanavond staan we op een rustige parking vlak bij Geneva Airport. Morgen is het eindelijk zover: we gaan dochter lief ophalen. Blijkbaar vonden mijn bewoners het toch gezelliger mét haar erbij. Groot gelijk. 😊

En ja… er hangt alweer een onweertje in de lucht. Ik begin te denken dat die ons stiekem volgen. Maar geef toe: met de regen die zachtjes op mijn dak tikt, een warme tas koffie binnen en iedereen veilig aan boord… dat heeft ook wel iets.

Morgen is de crew weer compleet. Op naar de Alpen! 🏔️

Groetjes,
Lowie 🚐

Lowie hier 🚐😎EINDELIJK! We zijn weer op pad. En niet zomaar ergens naartoe… deze keer trekken we richting de Franse Alpe...
27/06/2026

Lowie hier 🚐😎

EINDELIJK! We zijn weer op pad. En niet zomaar ergens naartoe… deze keer trekken we richting de Franse Alpen. Ik had er zin in!

Alleen… de jongste vond het blijkbaar wat saai om met de oudjes helemaal door te rijden. Dus Cara vliegt dinsdag gewoon naar Genève om ons daar te vervoegen. Ach ja, ik snap het wel. Ik ben gezellig, maar een autorit van honderden kilometers met de oudjes is niet voor iedereen weggelegd. 😜

Gisteravond deden we een rustig ritje richting Fumay. Daar mocht ik overnachten op een prachtige camperplaats langs de Maas. Rustig, mooi uitzicht… daar word ik gelukkig van.

Vandaag trokken we eerst naar het oude Circuit de Reims-Gueux. Jawel… alweer een circuit. Gelukkig eentje waar ik wél een beetje geschiedenis mocht opsnuiven, zonder mezelf opnieuw tekortgedaan te voelen. We boeken vooruitgang. 😏

Daarna ging het verder richting Kruth, waar we nu op een camperplaats vlak bij het meer staan. Een heerlijk rustig plekje om de dag af te sluiten.

Maar eerlijk… de rit vandaag was misschien wel het hoogtepunt. Wat een prachtige baantjes! Bochten, bossen, vergezichten… eindelijk wegen die gemaakt lijken voor een camper met karakter. Mijn bewoners genoten van het uitzicht, en ik van elke kilometer.

Morgen trekken we weer verder de bergen in. Nu al zin in!

Groetjes,
Lowie 🚐⛰️

Lowie hier 🚐😌Vrijdag + zaterdag + zondag = avontuur met stijl (en een beetje zelfcontrole)JOEPIE. Lang weekend. Ik mag w...
03/05/2026

Lowie hier 🚐😌

Vrijdag + zaterdag + zondag = avontuur met stijl (en een beetje zelfcontrole)

JOEPIE. Lang weekend. Ik mag weer op stap.
Bestemming: Duitsland. Klinkt goed hé?

Eerste stop: de Nürburgring.
Veel lawaai, veel snelle auto’s… En ik mocht weer mijn talent tonen in… parkeren.

Mijn bewoners gingen enthousiast auto’s spotten, en ik?
Ik genoot van de sfeer. Vanop de parking. Zoals een echte kenner.

Gelukkig kwam daarna het betere werk:
een rustige parking aan het bos én onderweg prachtige uitzichten. Bochten, natuur, bergen… Eindelijk een traject op mijn maat!

Zaterdag-update:

We begonnen de dag in de Haribo Outlet.
Veel snoep ingeladen.
Ik heb het niet geproefd, maar ik vervoer het met passie.

Daarna een wandeling in de buurt van Satzvey, met de Katzensteine.
Mijn bewoners genoten zichtbaar… En ik zorgde ervoor dat alles veilig bleef staan. Teamwork!

Vervolgens richting de Rursee.
Onderweg nog een onweersbuitje op mijn dak — een beetje sfeer moet kunnen.

En nu?
Rustige parking, stilte, en een tevreden Lowie.

Zondag-update:

Heerlijk rustig nachtje gehad. Geen racegeluiden, geen drama — gewoon stilte.
Daarna nog een wandelingetje aan het meer (ik bleef natuurlijk strategisch achter als uitvalsbasis).

En dan… terug huiswaarts.
Proper gereden, goed geslapen, en weer wat kilometers rijker.

Conclusie:
– Nürburgring: indrukwekkend (vanop afstand)
– Snoep: goed geïnvesteerd
– Natuur: geslaagd
– Onweer: gratis entertainment
– Rust: zwaar onderschat
– Ik: licht ondergewaardeerd, maar in topvorm

Groetjes,
Lowie 🚐

Adres

Ruiselede

Website

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Lowie On The Road nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Contact

Stuur een bericht naar Lowie On The Road:

Snelkoppelingen

Delen